12 واقعیت جالب در مورد زبان

منتشرشده در بلاگ ترجمه تخصصی
12 واقعیت جالب در مورد زبان 12 واقعیت جالب در مورد زبان 12 واقعیت جالب در مورد زبان

زبان یکی از جنبه های پیچیده و شگفت انگیز از زندگی ما است که دانشمندان معتقدند به خارج از یک سری از grunts و حرکات دست تکامل یافته است. از همان روزهای ابتدایی ابتدایی، زبان متولد شده است و با سیستم های پیچیده از درک ساخته شده بر روی پایه های اساسی فوت کرده اند. در اینجا برخی از حقایق جالب به زبان ترین از سراسر جهان است.

 

1. 2700 زبان با بیش از 7000 لهجه فرد امروز در سراسر جهان سخن گفته است. زبان به طور گسترده سخن گفته چینی، اسپانیایی، انگلیسی، و هندی، در آن منظور. چینی، زبان گفتاری در سراسر جهان، دارای بیش از 50000 حرف می باشد. اما شما فقط نیاز به دانستن 2000 از آن شخصیت قادر به خواندن روزنامه.

2. هر دو هفته، زبان دیگری می میرد. یا، شاید، یک گویش. بیش از 231 زبان کاملا منقرض شده وجود دارد و 2400 از زبان های جهان در نظر گرفته در خطر مرگ خارج می شود.

3. کتاب مقدس کتاب به طور گسترده ترجمه در 2454 زبان های مختلف است. Pinnochio دوم نزدیک است. اما نویسنده ترین ترجمه در جهان آگاتا کریستی است.

4. زبان با بزرگترین الفبای در جهان متعلق به زبان کامبوج خمر و 74 کاراکتر باشد. کوتاه ترین حروف الفبا است 12 کاراکتر، و متعلق به Rotokas. زبان با بیشترین کلمات، با این حال، به زبان انگلیسی است، مباهات بیش از 250،000 کلمات.

5. بیش از 300 زبان در ایالات متحده سخن گفته، اما آفریقای جنوبی رکورد کشور با زبان رسمی ترین (11). از جمعیت ایالات متحده، 21 درصد از شهروندان پنج سال و بالاتر به زبان دیگری در خانه صحبت می کنند. که 21 درصد، 62 درصد اسپانیایی صحبت می کنند. و از کسانی اسپانیایی زبان، 56 درصد انگلیسی "خیلی خوب." صحبت می کنند

6. قدیمی ترین زبان شناخته شده عبارتند از سانسکریت، سومری، عبری، و باسک. اما، تنها دلیلی که ما واقعا این را می دانند به این دلیل است که یک سند مکتوب از این زبان ها وجود دارد. پاسخ به این سوال که "قدیمی ترین زبان چیست؟" هرگز نمی تواند واقعا پاسخ داده شود، به عنوان آن را می کند زبان با سنت های شفاهی را در نظر صحبت نکرده است.

7. زبان تصور میشود که حدود 100،00 سال قبل از میلاد سرچشمه گرفته است. این پرسش که چگونه زبان قدیمی است هنوز جای بحث دارد، اما بسیاری از زبان شناسان موافق آن است که در سراسر زمان آغاز شد زمانی که انسان مدرن (هومو ساپینس) در آفریقا با اشکال جمجمه مدرن و آکورد های صوتی مدرن تبدیل شده است. با ابزار مناسب در محل - اندازه جمجمه، مغز، و جعبه صدا - آن را باید به معنای توسعه زبان. برخی از انسان شناسان حتی بر این باورند که زبان می تواند قبل از توسعه فیزیولوژیکی مغز و larynges مدرن و توسعه یافته اند، اما 100000 قبل از میلاد یک نقطه شروع خوب از آن برای شروع است.

8. زبان توسعه یافته برای تقویت روابط اجتماعی در میان اجداد ما. مطالعه میمونها پشتیبانی از این ایده که زبان ممکن است تکامل یافته اند به جای نظافت به عنوان یک راه بهتر از جعل اوراق قرضه بین فردی. اما تئوری دیگر این است که اجداد ما شروع به توسعه زبان با تقلید صداهای طبیعی، مانند تماس های پرنده و صداهای حیوانات. و نظریه دیگر این است که ارتباطات انسانی ممکن است با صدور صداهای غیر ارادی آغاز شده: پریشانی برای تلفن های موبایل از درد یا تعجب، و یا wails از غم و اندوه، و یا به سلامتی از شادی و یا پیروزی است.

9. یادگیری زبان دوم می تواند به شما دقیق است. تعدادی از دانشمندان معتقدند که به زبانی می توانید قدرت خود را افزایش دهد. مطالعات دیگر نیز نشان می دهد که صحبت بیش از یک زبان می تواند کمک به کم کردن سرعت فرآیند پیری از ذهن.

10. زبان به طور مداوم موثر بر یکدیگر. به عنوان مثال، زبان انگلیسی، به خودی خود، 30٪ فرانسوی، آن را به عنوان کلمات از طریق استقراض واژگانی به تصویب رسید. این درست است به خصوص هنگامی که ما در مورد رقص باله فکر می کنم، به عنوان تقریبا همه این کلمات را که توصیف که سبک رقص در فرانسه هستند.

11. بیش از 200 زبان مصنوعی است که برای کتاب ها، تلویزیون، و فیلم اختراع شده اند، از جمله 13 زبان مجزا در جهان تالکین وجود دارد. اما "جعلی" زبان تاریخ قرن که از زبان برای اهداف و بحث های فلسفی اختراع شد.

12. با وجود آن، نامآوا در سراسر زبان مشترک نیست. Krispies برنج در ایالات متحده به 'ضربه محکم و ناگهانی، صدای ترق و تروق و پاپ. »اما در آلمان، آنها به' Knisper! Knasper! Knusper. »در فرانسه، آنها را به 'CRIC! Crac! کروک! »و در اسپانیا، آنها را به 'کریس! Cras! کروس!

زنبورها به آفریقایی وزوز نیست، آنها، zoem-zoem 'بروید. و در حالی که گربه بگویید "میو" در امریکا، آنها می گویند "MEO-MEO" در ویتنام، "NAU" در استونی، و "ngjau" در مالایی.

گاو در هند می ترسم، اما آنها می گویند نیست "مو" در زبان بنگالی، آنها می گویند "از Hamba".

جغدها تایلندی بگویید "قلاب" به جای "بوق زدن"، و خوک آلبانیایی نمی گویم "oink"، آنها می گویند "کلوخه کلوخه."

جایزه! از آنجا که این وبلاگ به زبان انگلیسی نوشته شده است، در اینجا برخی از حقایق جالب در مورد زبان انگلیسی، به طور خاص.

در این نامه رایج ترین، و واکه، در زبان انگلیسی حرف آن را با شروع می شود: E است اما همخوان رایج در انگلیسی R است، و به دنبال T. کلمات بیشتر انگلیسی با حرف S از هر حرف دیگر آغاز خواهد شد. آلفا و بتا: کلمه انگلیسی "الفبا" است که از دو واژه یونانی، که دو حرف اول الفبای یونانی ساخته شده است. طولانی ترین کلمه بدون واکه واقعی در آن "ریتم" است.

JoomShaper
jtemplate.ru - free extensions Joomla