چند واقعیت جالب درباره ترجمه فیلیپین و تاگالوگ

منتشرشده در بلاگ ترجمه تخصصی
ترجمه ترجمه ترجمه

فیلیپین یک ملت جزیره عظیم واقع در منطقه جنوب شرقی آسیا در اقیانوس آرام است. تن از جزایر، اقوام مختلف، و سابقه مختلف در تار و پود این مجمع الجزایر شگفت انگیز را تشکیل می دهند.

تاگالوگ زبان رسمی فیلیپین است و در اهمیت رو به رشد است به تازگی، آوردن این ملت به خط مقدم از جامعه بین المللی یک بار دیگر. این به خاطر روابط اقتصادی جهانی فیلیپین با آمریکا، چین، ژاپن، آلمان و هنگ کنگ.

به "محور" از ایالات متحده به آسیا یک عامل بزرگ در برخی از تجدید علاقه مند به ترجمه فیلیپین و تاگالوگ است. تسلط روزافزون چین در منطقه، و همچنین حقوق ماهیگیری و زمین، گروه های شورشی، قاچاق مواد مخدر، دزدی دریایی، فیلیپینی شرح جوامع در سراسر جهان، و این واقعیت که کشور در یک نقطه جغرافیای سیاسی حیاتی مجموعه نیز به فیلیپین را تقویت مشارکت برجسته در صحنه جهانی.

 

این در نیاز بیشتری برای ترجمه تاگالوگ در آسیا و در خارج از کشور شده است. فقط به اشتهای شما را کمی، در اینجا چند حقایق جالب در مورد فیلیپین را برای شما به در:

فیلیپین پس از فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا نام برد.
اسپانیایی زبان ملی و رسمی از فیلیپین تا سال 1973. توسط تاگالوگ به عنوان زبان ملی و زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی جدید این کشور جزیره ای جایگزین شد.
حدود 103 میلیون نفر از خانه فیلیپین، که باعث می شود آن را دوازدهم پرجمعیت ترین کشور در کلمه و هفتم پرجمعیت ترین در آسیا است.
سه نفر از 10 از بزرگترین مراکز خرید در جهان در فیلیپین واقع شده است.
یو یو در فیلیپین اختراع شد، اما به عنوان یک اسباب بازی نیست. آن را به عنوان یک سلاح شکار سنتی استفاده شده است.
کلمه "boondocks" - که معمولا در واژگان انگلیسی استفاده می شود - در واقع یک واژه بیگانه تاگالوگ. به زبان تاگالوگ به این معنی کوه.
مخترع فیلیپینی به نام روبرتو del Rosario در اختراع کارائوکه. اکثر مردم بر این باورند که ژاپنی دعوت کارائوکه، اما به نظر نمی رسد را به صورت واقعی در همه.
فیلیپین بزرگترین تولید کننده نارگیل در جهان، برآورد بیش از 20 میلیون تن در سال است.
فیلیپین عقاب، همچنین به عنوان شناخته شده "میمون خوردن عقاب،" بزرگترین عقاب در این سیاره است. حدس ما این است که میمون واقعا این پرنده عظیم از طعمه را دوست ندارم.
فیلیپین یک تن از زمین را ندارد، اما آن را تا به خط ساحلی بسیار بزرگ است. با 36،289 کیلومتر از خط ساحلی، آن را بسیار آسان برای کسی که برای پیدا کردن یک نقطه توسط آب است.
بیش از 200 آتشفشان در سراسر فیلیپین خال خال. خوشبختانه، نه همه آنها فعال هستند.
فیلیپین Cordilleras خانه تراسهای برنج است که نزدیک به 2000 سال پیش ساخته شد و با توجه به زمین های جغرافیایی آن، دست نخورده و دست نخورده از دوران پیش از استعمار باقی مانده است.
مردم در فیلیپین عشق ارسال متون. در حالی که به نظر می رسد ایالات متحده آمریکا در حال حاضر پیام های فوری تر می فرستد از طریق تلفن از فیلیپین، هنوز هم بسیاری از فیلیپین به عنوان در نظر گرفتن "سرمایه متن از جهان است."
پرتغالی اکسپلورر فردیناند ماژلان اولین اروپایی بود که به بادبان به و زمین بر سواحل فیلیپین.
این کشور به بیش از 170 زبان گفتاری است.
ما امیدواریم که به همکاری با شما به زودی در پروژه های ترجمه تاگالوگ آینده است.

JoomShaper
jtemplate.ru - free extensions Joomla